free web hit counter
Teknoloji Yatırımında Önerilen Trendler

Teknoloji Yatırımında Önerilen Trendler

Son zamanlarda yatırım konusunda teknoloji en çok gündeme gelen sektörler arasında bulunuyor. Özellikle çok kazançlı bir sektör olması ve uzun vadede yatırımcılara kazandırmaya devam etmesi, bu alanı daha cazip hale getiren durumlardan biri. Tabi teknoloji yatırımı konusunda gerçekten başarılı bir grafik çizebilmek için, neye ve ne zaman yatırım yapılacağının bilinmesi önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzün en çok önerilen teknoloji yatırımı trendleri ise, aşağıdakiler gibi sıralanıyor. Bunlara güvenerek yatırıma başlayan kişilerin ise, bu alandan memnun edici düzeyde ayrılacağı tahmin ediliyor.

Yapay Zeka Yatırımı

Yapay zeka alanı her geçen gün gelişmeye ve tercih edilmeye devam ediyor. Her geçen gün Alexa, Siri, Cortana gibi pek çok farklı yapay zeka terimleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Konunun yüz tanıma yazılımı, chat botları, robot çalışanlar gibi devam etmeside bu alanın ne kadar kazançlı bir hale geldiğini ispat ediyor.

Sanal Gerçeklik

Oyun ve eğlence sektöründe sık bir şekilde karşımıza çıkan sanal gerçeklik kavramı, her geçen gün yatırımcısının kazancını katlamaya devam ediyor. Analistler, sanal gerçeklik pazarının gelecek zamanda tek başına olarak 1 milyar kullanıcıya ulaşabileceğini düşünüyor. Yani 2021 yılına kadar bu alanda 60 milyar dolarlık toplam bir gelirin elde edileceğini düşünülüyor.

Drone

2016 yılında büyük bir artış gösteren drone satışları özellikle 2021 yılına kadar yükselen grafikte büyük bir artış gösterecek. Droneları kullanan sektörlerin sayısı her geçen gün artarken, bu durum yatırımcısının da yüzünü güldüreceğe benziyor. Drone kullanan sektörlerin arasına ise güvenlik, altyapı ve tarım sektörü, nakliye gibi pek çok farklı sektör gelecek.

Sürücüsüz Araçlar

Sürücüsüz araçlar geçmiş zamanlarda sadece bir hayal olarak görülüyordu. Ancak günümüzün teknolojisiyle sürücüsüz araç konusuda bir hayal olmaktan çıkmış durumda. Artık Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Çin, İsveç gibi pek çok yerde sürücüsüz araçların trafiğe çıktığına şahit oluyoruz. Özellikle gelecek zamanlar içinde, sürücüsüz araçların dünyanın genelinde aktif bir şekilde kullanılacağı tahmin ediliyor. Özellikle hava kirliliğini bitirmeye kararlı olan Batı Avrupa ülkelerinde bu teknolojinin daha hızlı bir şekilde ilerleyeceği tahmin ediliyor.