free web hit counter
Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Herkesin bildiği üzere taksitli cep telefonu satışı geçtiğimiz yıllarda durdurulmuştu. Bundan sonraki dönemde kişilerin cep telefonu alabilmesi için alternatif yollara yönelmesi gerekiyordu. Günümüzde taksitli cep telefonu almak için yapılması gerekenler ise şöyle sıralanıyor:

Kampanyalı Cep Telefonlarından Yararlanmak

Teknoloji mağazalarında çoğu zaman bankalarla birlikte anlaşmalı bir şekilde kampanyalar yürütülüyor. Bu kampanyalar sayesinde tüketiciler 48 aya kadar vadeli bir şekilde kredi alarak istedikleri cep telefonu modeline ulaşabiliyor. Bu sayede kullanıcı yüksek fiyata sahip olan cep telefonlarını bile kredi imkanı sayesinde zorlanmadan ödeme hakkına sahip oluyor.

Senetli Satış Yapan Yerlere Yönelmek

Türkiye’deki bazı mağazalar senet usulü alışveriş yapılmasını sağlıyor. Taksitlendirme yöntemi sayesinde kişiler hayallerindeki telefon modeline kredi kartı sahibi olmadan veya kredi çekmeden ulaşabilmenin farkını yaşıyor. Sözleşmeden sonra borca giren kişiler her ay olmak üzere aldıkları ürünün bedelini taksit taksit ödemeye başlayabilir.

Senetle telefon satışı yapan yerlerin güvenilirliği ise sık bir şekilde gündeme geliyor. Bu durum aslında göreceli bir yapıya sahiptir. Her mağazanın yüzde yüz güvenilir olduğundan bahsetmek oldukça zordur. Bu tarz alışverişler yaparken gerçekten kurumsal seçeneklere yönelmek ve buradan teknolojik ürünü alışverişi yapmaya özen göstermek gerekiyor. Mahalle arasında bulunan ve senet karşılığı ürün satan yerlere rağbet etmemek başınızın ağrıyacağı sonuçlar görmemek adına uzak durmanız gereken yerler arasındadır. Daha önceden aşina olduğunuz ve herkes tarafından güvenilir olduğu belirtilen kurumsal yerleri tercih etmeniz doğru bir hamle olacaktır.

Taksitle telefon için satış gerçekleştiren firmaların çoğu internet üzerinden alışverişi mümkün bir hale getiriyor. Öte yandan senet usülü bir alışveriş gerçekleşince de faiz oranlarının ne kadar olduğu yine firmanın kendi internet sitesi üzerinden takip edilebilen şeyler arasındadır. Bu siteler üzerinden alacağınız telefonun toplam fiyatını öğrenebilir ve diğer satış yerleriyle kıyaslayarak ürünün gerçek fiyatını öğrenebilirsiniz. Bu adımdan sonra sizin için uygun görünüyorsa ise, internet mağazası üzerinden veya şube üzerinden alışverişinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Eğer aranan şartlara uygunluk gösterirseniz kısa bir süre içinde elinize telefonun ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle satış gerçekleştiren yerler ikametgah bilgisi gibi yerleri önemsemekte ve buna uygun olarak alışverişin tamamlanmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede müşterinin ne kadar güvenilir olduğu ortaya çıkarken, maaş bordrosu ile birlikte kişiye ürünün verilip verilmeyeceği belirlenmiş olur.

Operatör Kampanyaları

Türkiye’de şu anda hizmet vermekte olan operatörler özellikle akıllı telefon kapsamında pek çok kampanyayı oluşturmuş durumda. Özellikle belirli bir sürelik taahhüt üzerinden faturanıza ek olarak yansıtılan ücretle, yeni bir telefona sahip olabilirsiniz. Bu sayede şu anda ulaşmakta zorluk çektiğiniz pek çok ürüne hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Operatörler özellikle iki yıl taahhütlü olmak üzere faturaya ek olarak cep telefonuna sahip olmanızı sağlar. Uzun süre boyunca faturalı bir hat kullanıcısı olmaya sıcak bakmıyorsanız, cep telefonu alma seçeneklerinden biri olan bu yöntem size pek uygun olmayacaktır.

Cep Telefonu İçin Kredi Çekmeli mi?

Günümüzde bankalar hızlı bir şekilde kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenize olanak sağlıyor. Özellikle bu durum cep telefonu kredisi gibi konularda daha sorunsuz bir hal alabilir. Cep telefonu kredisi almak için yapılması gereken şey ise, doğrudan bankaların şubesine kredi için başvuruda bulunmaktır. Bu sayede cep telefonu bedeli konusunda bankaya borçlanmış olursunuz. Belirttiğiniz vadeler üzerinden her ay boyunca bankaya ödeme yapmak durumunda kalırsınız. Genel olarak ürün alabilmek için peşin parası bulunmayan ve ürüne ihtiyaç duyan kişilerin yöneldiği bir yöntem halindedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir