free web hit counter
PTT kredi başvurusu

PTT kredi başvurusu

PTT kredi başvurusu yalnızca PTT şubelerinden yapılmaktadır. Özellikle internet üzerinde gördüğünüz ve sizin yerinize PTT üzerinden kredi alınabileceğini belirten kişilere inanmamalısınız. Zira ancak bu şubelerden kredi yalnızca kişinin kendisi tarafından alınabilir. PTT üzerinden kredi alabilmek için maaşınızı buradan alan bir emekli olmanız lazımdır. Eğer bu şartı taşıyorsanız o zaman kolay kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

  • Maaşınızı buraya taşıyarak da PTT kredisi almayı başarabilirsiniz ancak bazı durumlarda PTT taşınması mümkün olmamaktadır. Özellikle Maaş promosyonu alan kişiler bu işlemi başaramazlar. Bu nedenle boşuna zaman kaybına gerek olmadan Maaş promosyonu aldıysanız bu tarz bir taşıma işleminin olmayacağını bilmeniz gerekiyor.
  • Bunun yanında maaşları PTT üzerinde bulunan kişiler ise bazı hususlara dikkat etmelidir. Zira istenilen her anda buradan kredi çekilmesi mümkün değildir. Özellikle bir yıldan beri maaşınızı buradan almanız lazımdır. Bunun aksi yönde hareket edecek olan kişilerin ise biraz daha beklemesi lazım.

PTT kredi başvurusu yapabilmek için kişilerin kendilerine en yakında bulunan şubelerden birine gitmesi lazımdır. Bu şubeye ulaştıktan sonra ilgili başvuru formunun doldurulması ve yetkililere iletilmesi gerekiyor. Başvurunuz sonucunda olumlu bulunursa kredi işlemleri bu şekilde başlamış olacaktır. Özellikle bu konuda bazı hususlara dikkat etmekte yarar var sadece PTT üzerinden kredi başvurusu değil pek çok banka üzerinden de PTT için aynı şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu nedenle kesin olarak bir sonuç alabilmek için kendinizi tek bir şubeyle sınırlandırmamış olmanız gerekiyor.

PTT Kredisinde İstenen Belgeler

Öte yandan bu Kredi türüne sıcak bakan kişiler başvuru için hangi tür belgeler isteniyor diye merak ediyor. Son derece kolay bir yapıya sahip olan kredi bu nedenle milyonların tercihi haline gelmiştir PTT kredisine başvuru için yapılması gereken tek şey kimliğinizle birlikte size en yakındaki şubeye giderek buradan başvuru formunu doldurmaktır. Bunun yanında kredi için herhangi bir belge istenmez diğer bankalarda olduğu gibi herhangi bir dosyayı yetiştirmek ve bulmak için bir zahmete girmenize gerek yoktur. Bu durumda oldukça hızlı bir şekilde Kredi başvurusuna neden oluyor.

Emekliler İçin Kredi

Emekliyseniz ve şu anda acil ihtiyaçlarınıza çözüm bulmak istiyorsanız, bunu kredi yardımıyla kolay bir şekilde atlatabilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle PTT kredisi bunun için oldukça iyi bir yerde bulunurken, kişilerin zahmetsiz bir şekilde kredi alabilmesine aracılık ediyor. PTT ile anlaşma halinde olan bankaların sunmuş olduğu vade ve faiz oranlarının yardımıyla kredi alabilmeniz mümkün bir hale gelir. PTT başvurunuzu doğrudan ilgili bankaya yönlendirirken bu şekilde banka ile sözleşme imzalayarak kredinizi istediğiniz bir PTT şubesi üzerinden alabilmeniz mümkün olacaktır. PTT ihtiyaç kredisi kapsamında toplam olarak belirlenmiş olan vade aralığı ise 48 ay olmaktadır. Faiz oranlarının ise bankadan bankaya olmak üzere değişim gösterdiğini belirtmek gerekiyor. PTT kredisinden lkredi çekmeye sıcak bakan kişilerin yaş sınırını mutlaka gündemine almaması gerekiyor. Unutulmaması gereken bu yaş sınırı için 80 yaş belirlenmiş durumdadır. Eğer 78 yaşında bulunuyorsanız iki sene vadeli olarak kredi kullanabilmenizin önü açılmış olur.

Konu hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için konuyu örneklerle açıklayalım. Bu şekilde bankaların sunmuş olduğu vade ve faiz oranlarına göre kredi almak istediğiniz bankayı belirleyebilirsiniz. Aktifbank %1.99 faiz oranı, TEB %1.47 faiz oranı, Burgan Bank %1.65, ING bank %1.59 faiz oranı sunmaktadır. Bu bankalar üzerinden en az 3 ay vadeli, en fazla ise 48 ay vadeli olarak kredi alabilmeniz mümkün olur. Bu imkanlar üzerinden kredi alımını biraz daha kolay bir hale getirebilir ve daha az faiz ödeme hakkına sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir