free web hit counter
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

2018 yılı öğrenciye kredi veren bankalar sayıca artmış olup, öğrencilere özel kredi imkanı tanımaktadır. Bunlar sağladığı avantajlarla birlikte, öğrencilerin aldığı kredileri kolay şekilde ödemesine imkan sağlayan bankalardır.

Ziraat Bankası:

Ziraat bankası 2017 yılı itibariyle öğrenciye kredi veren bankalar arasında olmaya devam etmektedir. Üniversite ihtiyaçlarına yönelik düzenlenmiş olan bu kredi tipiyle, 36 aya kadar vade imkanı tanır. Aynı zamanda hayat sigortasını da yapan Ziraat Bankası, krediyi vermek için kefalet de istemiyor.

Garanti Bankası:

Bu kredi tipini kullanarak eğitim ihtiyaçlarına yönelik iyileştirici sonuçlar alınabilir. 48 ay vade imkanı sağlayan bu banka, bu krediyi özel okula gitmek isteyen öğrenciler içinde sunuyor. Böylelikle öğrencilerin özel okul masraflarını düşünmesini tamamen bitirmiş oluyor.

Yapı Kredi Bankası:

50 bin TL’ye kadar öğrencilere kredi veren Yapı Kredi Bankası, 36 ay vade ile bu imkanı sunuyor. Dosya masrafı gibi şeyleri hiç dert etmenize gerek kalmadan, düşük faiz içeren bu krediyi kolay adımlarla alabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için, gerekli olan belgelerle birlikte, en yakın Yapı Kredi şubesine uğramanız yeterlidir.

Vakıfbank:

Vakıfbank şubeleri, 40 bin TL’ye kadar öğrencilere kredi veren bankalar arasındadır. 12 ay vade sunan bu banka, gerekli durumlar için kefil istiyor. Bu bankadan kredi alabilmek içinde, eksiksiz olarak belgelerinizi hazırlayıp Vakıfbank şubelerinden birine gitmeniz yeterlidir.

Bu bankalardan içinde bulunduğumuz yılda hızlı bir şekilde kredi alınabilir. Ancak işlemi biraz daha kolay bir hale getirmek için öğrencilerin bazı şeylere sahip olması gerekir. Örneğin bankada hesabında yüklü bir miktarda para bulunan öğrenciler, üzerine olan herhangi bir malvarlığı bulunan kişiler bankalardan daha kolay bir şekilde kredi alabiliyor. Bunun yanında kişilerin iyi bir sonuç alabilmesi için devamlı çalıştığı bankadan kredi alması gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir