free web hit counter
Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerileri

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerileri

Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca karşısına pek çok maddi zorluk gelebilir. Bu tarz durumlarda nakit anlamında sıkıntı yaşayan öğrencilerin dermanına kredi kartları yetişecektir. Bunun yanında nakit para taşıma derdinden kurtulan öğrenciler daha rahat şartlar altında alışverişlerini gerçekleştirebilirler.

Hangi Bankalar Öğrencilere Kredi Kartı Veriyor?

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında pek çok seçeneğe rastlamamız mümkündür. Özellikle uygun avantajlar eşliğinde çeşitli kampanyaları bünyesinde bulunduran çok sayıda kredi kartı bulunur. İşte öğrencilerin mutlaka değerlendirmesi gereken kredi kartı konusunda oldukça cazip olan seçenekler:

Genç Kart

Ziraat Bankası tarafından sunulan Genç Kart, lisans ve lisansüstü eğitimine devam eden kişiler için uygundur. Karttan 5 yıllık süre boyunca komisyon veya ek masraflar talep edilmez. Bunun yanında harcadıkça kazan özelliği sayesinde de öğrencilerin her daim alışveriş konusundan kazançlı çıkmasına neden olacak bir kredi kartı türüdür.

ÜniversiteTEB

Öğrencilerin eğitim sürecini daha kolay bir şekilde geçirmelerine neden olan bu kredi kartı, öğrencileri zorlayacak ek masraflar talep etmiyor. İlk olarak sınırlı bir kredi kartı limiti belirlenirken, öğrencinin düzenli bir şekilde kredi kartı ödemelerine devam etmesinin sonucunda bu limitin arttırılması mümkün olur. Kredi kartı için belirlenen gecikme faizi ise %2.60 seviyesindedir.

Akbank’tan Eksi26

Akbank tarafından sunulan Axess eksi26 karı adından da anlaşılacağı üzere sadece 26 yaşın altındaki öğrenciler için uygun bir karttır. Bu kart sayesinde öğrenciler yaptıkları her alışveriş için puan kazanabilir ve bunları daha sonraki alışverişlerinde kullanabilirler. Öğrenci için kredi kartları arasında yer alan bu kart aynı zamanda düşük faizlerle de dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Vakıf Bank’tan Like Card Kredi Kartı

Bol avantajlı kart seçenekleri arasında bulunan Like Card, puan avantajı ve ek kampanyalar gibi pek çok fırsatı içinde bulunduruyor. Özellikle bu kartın kapsamında daha kolay bir şekilde alışverişleriniz üzerinden puan kazanabilir ve kazanmış olduğunuz bu puanları daha hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle her daim kazandıran bir kart arayan kişilere yönelik bu kart iyi bir tercih olacaktır.

İş’te Üniversiteli

İş Bankası tarafından sunulan İş’te Üniversiteli kredi kartı, öğrencilerin en çok kullandığı kredi kartlarının başını çekiyor. Bu kartta başlangıç limiti 400 TL olarak belirlenmiştir. Zamanla öğrencilerin sergilemiş oldukları ödeme performanslarına bağlı olarak limitte artışlar yaşanır. Düzenli bir şekilde ödemelerin gerçekleştirilmesinden sonra limiti istediğiniz bir seviyeye çekebilirsiniz. Kartın ön plana çıkan ve öğrencilerin dikkatini çeken noktalardan biride masrafsız bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede diğer kredi kartlarından alınan ve yıllık olarak oldukça zorlayıcı ayrıntılardan biri haline gelen aidatları ödemek durumunda kalmazsınız. Öte yandan öğrencilerin memnun kalacağı diğer özelliklerden biri olan Müzelere bedava giriş ve alışverişlerden puan kazanma özelliğine sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu sayede öğrenciler yapmış oldukları her alışverişin başına puan kazanarak bunları farklı bir alışveriş içinde kullanmaya başlayabilirler.

Advantage Concept

HSBC bankası tarafından sunulan bir kredi kartı olan Advantage Concept, tam olarak öğrenciler için yaratılmış bir kredi kartı olarak ön plana çıkıyor. Bu kredi kartını yalnızca ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri kullanabilir. Banka tarafından belirlenen yaş aralığı ise 18 ile 25 yaş arasında olmaktadır. Eğer 25 yaşından büyükseniz bu kredi kartından yararlanabilme şansınızda ortadan kalkmış oluyor. HSBC bankası öte yandan öğrenciler için dizayn edilmiş bu kredi kartında aidat gibi masraflarıda talep etmiyor. Öte yandan yapılan alışverişler kolay taksitler üzerinden ödenebilirken bu şekilde öğrencilere oldukça büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir