free web hit counter
Meslek Liselilere KOSGEB Desteği

Meslek Liselilere KOSGEB Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı ve KOSGEB arasında yapılan anlaşmaya göre, meslek liselerinden yeni mezun olan kişiler faizsiz kredi ve hibe kredi imkanından yararlanabilecek. İmzalanan protokolden sonra meslek lisesinden mezun olan kişilere kendi alanlarına özel olarak bir iş yeri kurmaları için 50 bin lira hibe kredi verilirken, 100 bin liralık ise faizsiz kredi verilecek.

Meslek Liseliler İçin Kredi Şartları Nelerdir?

KOSGEB hibe kredi imkanından yararlanabilmek için kişilerin meslek lisesi mezunu olmaları şart olarak tutulmuştur. Öte yandan bu kredi avantajından ancak yeni mezun adayların yararlanması mümkün olabilir. Bunun dışında diğer şart ise, yeni mezunun mutlaka kendi işinde bir iş yeri kurmasıdır. Diğer sektörlerde yer alacak iş yeri fikirlerine ise kesinlikle izin verilmez.

KOSGEB Hibe Kredi İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Meslek lisesi hibe kredisi avantajından yararlanmayı düşünen kişiler KOSGEB kurumu tarafından verilmekte olan girişimcilik eğitimini tamamlamak zorundadır. Daha sonrasında bu eğitimin başarılı bir şekilde tamamlandığını gösteren belgeye sahip olmaları gerekir. Her ilçede ve ilde verilen bu kurslardan başarılı olmak ve girişimcilik adına detayları öğrenmek bu nedenle önemlidir. Bu şartları tamamlayan yeni mezun olmuş meslek liselilere ise, KOSGEB girişimcilik desteği programına göre 50 bin liralık hibe kredi ve 100 bin liralık faizsiz kredi verilir. Yani toplam olarak bu alanda 150 bin TL oranında bir kredi oranına ulaşılmış olacağını belirtmek gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir