free web hit counter
Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notu Yükseltme

Kişilerin finansal açıdan geçmişlerin analiz edilmesinden sonra ortaya kredi notu kavramı çıkıyor. Kredi notu bireysel veya ticari olarak kişilerin daha önceki ödeme performanslarını gösteren bir konu halindedir. Bu kredi notuna bağlı olarak ihtiyaç ve konut kredisi alabilmenizin önü açılmış olacaktır. Böylelikle tam olarak kredi alıp almayacağınız tam olarak ortaya çıkmış olur.

Kredi Notu Yükseltmek İçin Bunlara Dikkat

Kredi notunu yükseltmek için ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Özellikle aksaklıkların var olması kredi almanızda önemli engellerin oluşmasına neden olacaktır. Bu durum ise uzun zaman boyunca kredi notuna etki ederek düşmesine sebep olur. Ödemelere dikkat edilmemesi ve bir süre boyunca aksama yaşatılması ise, bundan sonraki aşamada kredi almanızın önüne geçecek engellerden biri olacaktır. Bu aşamadan sonra kredi taleplerinize olumsuz cevap alabilme ihtimali oldukça fazla olacaktır.

Bütçeye Göre Hesaplama Yapın

Alınan konut veya ihtiyaç kredisinin düzenli bir şekilde ödenmemesi bu not kavramının biraz daha düşmesine neden olur. Bu nedenle aylık olarak gelecek olan gelire göre hareket etmekte yarar var. Bu bütçenin aşılması halinde ortaya olumsuz durumların çıkması kaçınılmaz olacaktır. Diğer giderler düşünülerek alınacak kredide vade sayısı biraz daha arttırılabilir. Vadelerde uzama olduğunda ise, toplam olarak ödeyeceğiniz kredi miktarında biraz artış olacaktır. Tabi kredi için aylık olarak daha az ödediğinizden dolayından biraz daha kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Kredi Kartı Alın

Borçlu durumda değilseniz, kendiniz için düşük limite sahip olan bir kredi kartı almayı tercih edebilir ve bunu aylık olarak belli miktarlarda ödemeyi tercih edebilirsiniz. Tabi istediğiniz gibi kredi notunun tam olarak yükselebilmesi için aylık asgari tutarın değil de, kartın aylık tüm borcunun kapatılması gerekir. Özellikle düzenli bir çalışma sayesinde kredi notunun yükseldiğine şahit olmanız mümkün bir hale gelecektir.

Otomatik Ödeme Talimatı

Kredi ve kredi kartı ödemelerinin zamanında yapılması kredi notunu yükselten durumlar arasında olacaktır. Bazen bu ödemelerin yapılma zamanı unutulabilir. Bu tarz zamanlarda ise otomatik ödeme talimatı verilerek ödemelerin planlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kredi notunuzda bu durumdan etkilenmiş olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir