free web hit counter
Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Öğrenme

Yapı Kredi Bürosu kurucu üyeleri arasında Yapı Kredi Bankasıda yer alıyor. Bu nedenle kredi notu sorgulama hizmetini sunmakta olan banka, bu şekilde milyonların merak ettiği konulardan birini hızlı bir şekilde çözmüş oluyor. Bunun yanında pek çok ek hizmetide bünyesine katmış olan Yapı Kredi, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlere tek bir yerden ulaşılmasına neden oluyor.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Bankacılık sektörünün belkide en büyük problemlerinden biri batık kredi problemine çözüm getirebilmek için yine bankalar tarafından geliştirilmiş olan Findeks kredi notu sistemidir.

Bu sistem bireysel ve ticari olarak müşterilerin ödeme geçmişleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler sunar. Bu sistem sayesinde banka tarafından kredi ürünü kullanan ve bu ürünlerin alımında ne tarz bir ödeme performansına sahip olunduğu ortaya çıkabilir. Özellikle bu sayede bankaların güvenilir müşteriye ulaşması daha basit bir hale gelirken, güven sorunlarına hızlı bir çözüm getirilmiştir.

Kredi Notu Sorgulama İşlemi

  • Kredi notu nasıl öğrenilir diye soran kişilere farklı yöntemler sunulmakta olup bu yollardan en kolayıda Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemidir. Ancak bunun öncesinde kişilerin Findeks internet sitesine kayıtlı olmaları gerekir. Üyelik oluşturarak kredi notunuzun şu anda kaç seviyesinde olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
  • Öte yandan kredi notu sorgulama işlemi için operatörler üzerinden de sorgulama işlemleri tamamlanabilir. Turkcell, Avea ve Türk Telekom üzerinden SMS ile sorgulama yapabilir ve 9 TL karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Notu Sorgulama

1-Yapı kredi bankası internet şubesi için ortaya çıkarılan bu hizmet bazı şartlar içinde kullanılabilir. Bunun için bankanın kendi müşterisi olmanız ve internet şubesine giriş yapabiliyor olmanız gerekir.

2-Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise krediler bölümünü açarak burada KKB kredi notu sorgulama linkine tıklamalı ve gelen mesaja onay vermelisiniz. Birkaç dakikalık sürenin sonunda kredi notunuzun kaç olduğunu bu sistem üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunun yanında sistem üzerinden KKB risk raporu ve çek raporu gibi ek hizmetlere de ulaşmanız ve bunları dakikalar içinde öğrenebilmeniz mümkündür.

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme

Ülkemizde hizmet vermekte olan kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank kredi notu sorgulama hizmeti sayesinde tüm müşterilerin merak ettiği kredi notu konusuna çare olmaktadır. Kredi notu nasıl öğrenilir diyen müşteriler, Vakıfbank şubeleri üzerinden rahatlıkla bu notu öğrenebilirler. Kredi kayıt bürosu kurucuları arasında olarak bilinen banka, e-rapor hizmeti sayesinde müşterilerin bu konudaki meraklarını kolay bir şekilde dindirmektedir.

Ticari Kredi Notu Öğrenme

  • Bireysel müşterilerde olduğu gibi, ticari müşterilerde de aynı şekilde hayatı kolaylaştırmaya yönelik pek çok yeniliğe imza atmış banka, kredi kayıt bürosu e-rapor sorgulama sistemi üzerinden verilere ulaşmanızı mümkün bir hale getiriyor.
  • SMS ile çek raporu ve risk raporu gibi verilerde yine aynı sistem üzerinden rahatlıkla görüntülenebilir. Ancak sisteme ilk defa giriş yapacak olan kişilerin mutlaka sisteme kayıt olmaları lazımdır.
  • ERS kayıt işlemlerine yönelik ise, Vakıfbank’ın şubeleri üzerinden başvura bulunmanız gerekir. Aynı zamanda kkb.com.tr adresi üzerinden de online bir şekilde başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

E-Rapor

KKB elektronik rapor sistemine kayıtlı olan kişiler gerekli işlemleri tamamladıktan sonra ise, mesaj üzerinden kredi notu sorgulama işlemini tamamlayabilir. Bunun için yapılması gereken cep telefonunun kısa mesaj bölümü üzerinden “riskim” yazarak bir boşlukla birlikte kimlik numaralarının son 4 numaralarını girmeleri ve bu mesajı 4552 numarasına kısa mesaj olarak göndermeleridir. Bu sayede hızlı bir şekilde bu hizmetten yararlanabilirler.

Çek Raporu Nasıl Alınır?

Sistem online kredi notu öğrenme avantajının yanı sıra, çek raporu alınmasını da mümkün bir hale getirmiştir. E rapor sistemi üzerinden bu hizmeti almak isteyen kişilerin çekim yazıp bir boşluk bırakarak kimlik numaralarının son haneleriyle birlikte mesajı 4552 numarasına göndermeleri gerekir.

Bu mesajı gönderdikten sonra ise kısa bir süre çek raporunuz size iletilmiş olacaktır.

Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulama konusunda hizmet vermekte olan Vakıfbank, internet şubesi üzerinden hızlı bir şekilde müşterilerine kredi notu öğrenme imkanı tanır. Vakıfbank müşterisi olmayan kişiler ise, kimlik belgelerini yanına alarak en yakında bulunan Vakıfbank şubesine gitmesi yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir