free web hit counter
Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartı aracılığıyla yapmış olduğunuz harcamaları düzenli bir şekilde ödeyebilmek için hesap kesim tarihini iyi bir şekilde ayarlamanız lazımdır. Özellikle kredi kartı hesap kesim tarihi ve geliriniz arasında bir uyum olmalı ve size kolaylık kazandıracak düzeyde olmalıdır. Bu doğru hamleniz sonrasında ödemeleri her zamankinden daha rahat bir şekilde gerçekleştirirken, aynı zamanda son derece önemli bir konu olan kredi notununda yükselmesini sağlarsınız.

Kredi kartı almayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri kredi kartı hesap kesim tarihi olmaktadır. Zira hesap kesim tarihinin akabinde 10 gün içinde borcun ödenmesi gerekir. Bu sürenin içinde borç ödenmediği takdirde, borcunuz biraz daha artarak kredi notunuzda düşmüş olacaktır.

  • Kredi kartı hesap kesim tarihinin ayarlanması sırasında gelir durumuna dikkat edilmesi gerekir. Maaşınızı her ayın 15’inde alıyorsanız o zaman bu tarihin ayın 20’si olarak belirlenmesi daha doğru olacaktır. Bu sayede kredi kart ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla borç ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Maaş alım tarihlerinde eğer bir değişiklik olursa, o zaman hesap kesim tarihi ve maaş aldığınız tarihlerin yakın olmasına dikkat ediniz.

Bunlara ek olarak bilinmesi gereken konulardan biri olan kredi kartı hesap kesim tarihini değiştirme işlemlerinin hangi düzende ve ne şekilde yapılması gerektiği ise aşağıda belirtilmiştir.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

  • Bu hizmeti alabilmek için tercih etmeniz gereken en hızlı yöntem internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığını kullanarak hesap kesim tarihini düzenlemeye ve buradan sizin için en uygun tarihin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.
  • Öte yandan hesap kesim tarihini değiştirmek için telefon aracılığıyla müşteri hizmetlerine ulaşmayı da deneyebilirsiniz. Eğer vaktiniz bulunuyorsa, bankanızın herhangi bir şubesine giderekte bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kredi kartı hesap kesim tarihi ve maaşınızı aldığınız günün uyumlu olmasına dikkat ederek ve diğer harcamaları göz önünde bulundurarak bir tarih belirlemelisiniz.
  • Bu alanda doğru bir karar verirseniz, bu durum sizin için bir avantaj haline gelerek kredi notunuzun kısa süre içinde yükselmesine neden olacak bir durum haline gelecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir