free web hit counter
Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir ?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ertelenir ?

Kredi kartları artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle nakit yerine sık bir şekilde kullanılan bu kartlar alışverişin en gözdelerinden biri olarak kabul ediliyor. Zaman zaman kredi ekstra ödemelerini doğru bir şekilde planlamayan kişiler ödeme yapma konusunda oldukça büyük bir zora düşebiliyorlar. Zorlu durumlarda ise kredi kartı borcu erteleme hizmeti sayesinde ortaya çıkan zorluk ötelenebiliyor. Bu hizmetin bankaların müşteri kaybetmemek için yaptıklarını belirtmek gerekiyor.

Kredi kartı borcu erteleme yöntemleri

Bir kredi kartına ait olan borcu ertelemek İsterseniz bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç konu bulunmaktadır. Bir veya iki gün ödeme süresinden geçmiş olursa o zaman borç erteleme işlemini yapabilmeniz mümkün değildir. Ayrıca Kredi kartı borcunu ödeme gününü geçirirseniz gelecek ay içinde daha yüksek tutarlarda ödeme yapmamız gerekecektir. Öte yandan bazı kişiler Kredi kartı borcunu ertelemeyi çeşitli nedenlerden dolayı son güne bırakabiliyor son güne bırakılan Kredi borcu erteleme işlemlerinde ise teknik sorunlar yaşanırsa erteleme işleminin bir daha yapılamaması mümkün bir hale gelebilir. Bu nedenle bu son şansı kaçırmamak için kredi kartı borcu erteleme günlerini dikkate almanız gerekir.

Kredi kartı borcu erteleme nasıl yapılır?

Kredi kartı toplam borcunuzun dönemlik ne kadar olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer durumunuz iyi değilse ve maddi olarak sıkışıksanız o zaman bu durumu doğrudan bankaya bildirmeniz lazımdır. Ancak elinizde asgari tutarı ödemeye yetecek kadar miktar varsa o zaman borcunuzun ertelenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey kredi kartınızın Bankasının en yakında bulunan şubesine giderek görevlilere bu durumu bildirmektir. Öte yandan eğer hızlı bir şekilde bu işlemi sonlandırmak isterseniz de internet bankacılığı 7/24 olarak size hizmet verecektir internet bankacılığı üzerinden kredi kartı hizmetine yönelik ödeme ertele seçeneğini kullanarak kredi kartı borçlarının atlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu iki yöntem de uygun olmayan kişiler için telefon bankacılığı gündeme geliyor telefon bankacılığı ise kredi kartı borcu ertelenmesi yapabileceğiniz bir yöntemdir. Bunun için bankanın müşteri hizmetleri ile görüşme talebinizi iletmeniz gerekir.

Kredi kartı borcunu ertelemek için seçenek olarak kişilere farklı yöntemler sunulmuştur. Bunlar üzerinden size en uygun olanı belirleyerek borçlarınızın daha rahat imkanlar aracılığıyla ödenmesi sağlayabilirsiniz. İlk olarak yapılması gereken şey ve banka müşterilerine önerilen şey kredi kartının bulunduğu banka ile doğrudan konuşmaktır. Bankalar müşterilerini kaybetmek istemeyeceğinden dolayı bu alanda büyük ihtimalle olumlu bir yanıt alabilirsiniz. Ayrıca bankaya olan borcunuzu daha rahat kullanabilmeniz için vade aralığı yükselirken borçlarınız da taksitlendirilmiş olur. Ayrıca bankaya doğrudan dilekçe yazabilir ve durumumuzun olmadığını bu yoldan da anlatabilirsiniz. Özellikle ödemeyi gerçekleştireceğiniz zamanlarda bunu da oradan bildirmeniz daha önemli bir adim olacaktır.

Kredi kartı borçlarının ödenmesi bu hamleler eşliğinde yapılırken kişilerin kredi kartı almadan konusunda bazı adımlara dikkat etmesi gerekir. Bu adımlar bu tarz olumsuz şeylerin de önüne geçecektir. özellikle maaş ve kredi kartı borçlarının dengeli bir şekilde belirlenmesi kredi kartının daha rahat imkanlar eşliğinde ödenmesine neden olur. Asgari tutarı ödemek borcun tamamını kapatmak olmayacaktır. Bazen aylık olarak rahatlamak için borcun sadece asgari tutarını ödemek için harekete geçebilirsiniz ancak borcun tamamı kapatılmadığı sürece faiz olarak artmaya devam edecektir. Bunun için kendinize uygun olarak bir kredi kartı planı çizmeli ve mümkün olduğu kadar düzenli bir şekilde ödemelerinizi yerinize gerçekleştirmeye çalışmalısınız. Bunlara dikkat edildiği sürece belkide milyonlar için büyük bir sorun haline gelen kredi kartı ödemeleri ve borçları bir sorun olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir