free web hit counter
KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Geri ödeme olmaksızın başvurulan kredilere hibe kredi adı verilir. Genelde hibe kredi programı istihdam yaratmak ve iş istihdamı ortaya çıkarmak içindir. Bunun yanında Avrupa Birliği hibe kredilerine göre hibe programlarının düzenli olarak oluşturulması zorunlu bir hale gelmiştir. Hibe kredileri sayesinde bu alana yeni geçiş yapacak olan genç girişimcilere yönelik maddi olarak destek sunulmaktadır.

KOSGEB hibe kredi nasıl alınır?

Geri ödemesiz bir kredi türü olduğundan dolayı başvuru son derece zor geçebilir. Özellikle bu alanda ağır başvuru şartlarının olduğunu belirtmek gerekir. Bunun nedeni ise gerçekten başarılı bir projeye kredi verilmek istemesinden dolayıdır. Hibe almak isteyen kişilerin atması gereken adımlar ise kredi türüne bağlı olarak değişkenlik gösterir. İlk olarak kişilerin KOSGEB hibe kredi veri tabanına kayıt olmaları ve girişimci eğitimine katılmaları gerekir. Bundan sonra diğer yapılacak adımlar ise KOSGEB internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Aynı zamanda KOSGEB danışmanları tarafından belirtilen adımlarla birlikte, vatandaşlar zorlanmadan hibe işlemlerinin nasıl sonuçlanacağını öğrenebilirler. Her açıdan kullanıcı odakları zahmetsiz bir şekilde hibe alınmasının yolu açılmış durumdadır. Bu nedenle danışmanlar yardımıyla hibenin tüm detaylarını öğrenebilir ve bu alanda atmanız gereken tüm adımları öğrenebilirsiniz.

Hibe kredi şartları nelerdir?

Girişimcilerin Kredi’den yararlanabilmesi için iyi bir iş planının ortaya çıkarılması gerekir. Çünkü gerçekten bu krediye başvuran kişilerin sayısı çok fazladır. Bu nedenle başvuru sayısının son derece fazla olmasından dolayı kişilerin bir fark yaratma durumu oluşmuştur. Bunun yanında girişimcilik eğitimi her daim konuda en önemli kriterlerden biri olmaya devam ediyor. Zira bu alanda eğitime girmeyen ve girişimcilik sertifikasına sahip olmayan kişiler hibe kredi imkanından yararlanamıyor.

Hibe almak için gereken şartlar

Girişimcilerin yeni bir iş kurmak amacı ile birlikte yöneldiği konulardan birisi de hibe kredidir. Özellikle yetersiz sermaye olduğunda bu alanda hızlı  çözüm elde etmek için hibe kredi seçeneğine yönelebilirler. Girişimciler her ne kadar büyük ve farklı bir projeye sahip olsa da maddi olarak sermaye yetersiz olursa, projesini hayata geçiremez.  Devletin sağlamış olduğu kredi sayesinde pek çok kişi bu alanda başarıya ulaşmıştır. Öte yandan işi olmayan kişilerde devlet tarafından sağlanan bu hibe yardımıyla yeni işlerine kavuşmuştur hibe ilk çıktığı zamanlarda henüz adı duyulmamış olduğundan dolayı az bir sayıda başvuru almıştı. Bu nedenle başvuru yapanların şansı daha yüksekti. Ancak İlerleyen zamanlarda buraya olan yoğun ilgi ile birlikte projenin daha güçlü ve farklı olması kurum tarafından aranan bir şart haline geldi. 

Hibe kredileri kimleri ilgilendiriyor?

Bu sistemin özellikle geri ödemesiz bir yapısının bulunması daha çok genç girişimcilere ve ev hanımlarını cezbetti. Öte yandan hibe almak için belirli bir iş sektörü de bulunmuyor. Yapılması gereken tek şey ise ciddi ve motivasyon sahibi olarak bu işe başlamaktır. Aksi takdirde sermayenin büyüklüğünün önemi olmaksızın sıkıntılı anlar yaşamanız sürpriz olmaz.

Özellikle bu programın geniş bir kesime hitap ettiği çok rahat bir şekilde söylenebilir. Kendi işini kurmak isteyen ve iş hayatına atılmak isteyen herkes için uygun bir sektör olduğunu belirtebiliriz. Kobi’ler,girişimciler,belediyeler,Çiftçiler,Sanayiciler,sivil toplum kuruluşları da aynı şekilde bu geri ödemesiz hibe imkanından yararlanabiliyor genel olarak başvuru şartları kişiye bağlı olarak ayarlansa da aslında projelerini açıkça bir şekilde anlatan kişiler çalışma alanlarının daha geniş olmasını sağlayabilirler. Kurum projenin onaylanması sırasında son derece titiz davranırken gerçekten iyi bir sonucun alınabileceği işleri seçmek istiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir