free web hit counter
KOSGEB Bireysel Kredi Faiz Desteği

KOSGEB Bireysel Kredi Faiz Desteği

KOSGEB kurumu bireysel kredi faiz desteği projesi kapsamında küçük ve orta çaplı işletmelere finansal destek sunuyor. Sunduğu bu hizmetlerle birlikte kişilerin maddi anlamda güçlenmesine neden olan kurum, bu şekilde esnaflara özel olarak uygun şartları hızlı bir şekilde uygulamaya geçirmiştir. KOSGEB bireysel kredi faiz desteği özellikle kobiler için son derece önemli olan konulardan biridir. Kurumun bu desteğiyle birlikte amaçlanan fikirler ise şu şekildedir:

  • Maddi sıkıntının ortadan kaldırılması ve üretim hacminin sağlanması
  • Üretimin sıkıntıdan çıkması ve bir faydaya dönüşmesi
  • İstihdam sahalarının artmasını sağlamak
  • Ülke genelinde bulunan girişimciyi teşvik etmek
  • Daha rahat şartlar altında üretimin sağlanması

2014 yılında resmi gazetede yayınlandıktan sonra ortaya çıkan bu destek programı, günümüze kadar başarılı bir şekilde ulaşmıştır. Özellikle ticaret gelişmişliğini arttırmak için çaba gösteren esnaflara yönelik oldukça büyük bir adım olarak kabul edilir.

KOSGEB Bireysel Kredi Faiz Desteği Kimler İçindir?

KOSGEB bireysel kredi faiz desteğini kimler alabilir sorusuna ilk yanıt ise KOBİ veri tabanına kayıt olması olarak açıklanabilir. Bu destek projenin kuruma sunulmasından sonra değerlendirerek bir karar alınır.

  • Kobi çatısı altında bulunmak için geçerli bir proje ile birlikte kurumun karşısına çıkmalı ve onay almanız gerekir. Eğer kurumdan onay almazsanız, o zaman bu kararın hiçbir şekilde değişime uğraması söz konusu olmayacaktır. KOSGEB özellikle projelerde girişimcilik ve ülke istihdamı açısından önemli olan projelere öncelik vermektedir. Bu nedenle bu tarz bilinçleri ön plana çıkan girişimlere önem vermeniz tavsiye edilir.

KOSGEB Kobi Kredileri

KOSGEB kredi programında pek çok kredi destek programını bünyesinde bulundurur. Özellikle KOBİGEL kobi gelişim kredisi de yine aynı şekilde kurum tarafından verilen kredilerin başında bulunur. KOBİ kredilerinin tahsis edilmesini sağlayarak kobi hacminin büyütülmesini amaçlayan bu kredi türü, devlet politikası gereğince yalnızca küçük esnaflara verilen bir kredi türüdür. Onlara tanınan bu ayrıcalığın sonrasında, kişiler iş süreçlerinde herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. Bu krediler ise taahhüt süresine göre ve tek para birimi üzerinden verilmektedir. Yani ihracat altında döviz odaklı kredi imkanı küçük esnaflara sunulur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir