free web hit counter
KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi

KOSGEB 50 Bin TL Faizsiz Esnaf Kredisi

50 bin TL faizsiz esnaf kredisi pek çok insanın ilgi odağına girmiş durumdadır. Özellikle esnafların bazı zamanlarda paraya ihtiyaçları daha büyük bir seviyede olabilir. Bu tarz durumlarda esnaflara sunulan devlet teşvikli krediler işlerin biraz daha iyi geçmesini ve maddi yükün atlatılmasına neden oluyor.

Esnafa özel kredi için pek çok temel şart bulunur. Bu şartlara geçmeden önce KOSGEB esnaf kredisi sorusuna netlik kazandırmak gerekir. Devlet gerekli bankalarla bir anlaşmaya giderek, bu durum neticesinde başvuru sayısı belirlenir. Başvuru sırasında kredi oranı ve vade tutarlarıda yine bu şekilde belirlenmiş olacaktır. Bu gelişmeler daha sonrasında esnaflara ulaştırılırken, binlerce kişinin bu projeden yararlanması mümkün olur.

KOSGEB Kredisi Şartları

Bu kredi imkanından yararlanabilmek için esnaf statüsünde olmanız lazımdır. Bir esnaf olmalı ve sektörde çeşitli odalara kayıtlı olmalısınız. Bu kayıt tamamlandıktan sonra ise, KOSGEB kurumunun vermiş olduğu kredi imkanından yararlanmanız mümkün olacaktır.

Öte yandan ticaret odağı için geçmiş zamanlarda çekilmiş olan herhangi bir kredinin bulunmaması şartı aranır. Bu noktada özellikle aranan şey ise Halkbank üzerinden herhangi bir kredinin alınmamış olmasıdır. Eğer bu şartların tümünü taşıyorsanız, o zaman esnaflara özel kredi imkanından yararlanmanız için önünüzde herhangi bir engel bulunmayacaktır. Tabi bu bankanın esnaflara yalnızca bankalar tarafından verildiğini belirtmek gerekiyor. Bankaların ise bu krediyi verebilmek için kredi notuna büyük bir önem verdiğinin altını çizmek gerekir. Eğer finansal geçmişinizde bazı olumsuz durumlar söz konusuysa, banka tarafından reddedilme imkanınız çok daha fazla olacaktır. Zira kredi notunun düşüklüğü nedeniyle banka tarafından güvensiz olarak algılanabilirsiniz.

Bu nedenle KOSGEB esnaf kredisi başvurusundan önce bazı adımlara dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Bu adımlar eşliğinde kredi alabilme ihtimalini biraz daha arttırabilmeniz mümkün olur. Özellikle uzmanlarla birlikte kredi notunuzu nasıl yükseltmeniz gerektiğinin yollarını öğrenebilir ve buna uygun olarak çalışmalara başlayabilirsiniz. Tabi kredi notunun istediğiniz gibi iyi bir seviyeye gelebilmesi için mutlaka aradan bir müddet zamanın geçmiş olması gerekir. Bu adımlara uygun olduktan sonra kurum üzerinden kredi alabilme ihtimali biraz daha artmış olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir