free web hit counter
Kadın Girişimciler İçin KOSGEB Kredisi

Kadın Girişimciler İçin KOSGEB Kredisi

Kadın Girişimcilere KOSGEB Kredisi

KOSGEB tarafından kadın girişimcilere yönelik 50.000 TL oranında hibe devlet destekli kredi sunulmaktadır. Kadın girişimcilere özel olarak başlanan bu kampanya ile birlikte ev hanımları da iş hayatına atılabilir . KOSGEB Kurumu tarafından sağlanan bu kredi imkanı 2016 yılından sonra yürürlüğe girmiştir. Özellikle bu alanda şartları sağlayan kişiler rahat ve hızlı bir şekilde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler bunun için yapılması gereken şey kadın girişimci kredisi başvurusu için internet sitesindeki formu doldurmak veya başvuru merkezleri üzerinden doğrudan başvuruda bulunmaktır. Bu kredi imkanına başvuran kişiler genel olarak hamur işleri, ayakkabı, kuaför, giyim, cafe gibi çeşitli sektörlere önermektedirler.

Kadın girişimcilerin  kredi alabilmesi için ne yapması gerekir ?

Kadın girişimcilerin bu Kredi imkanından yararlanabilmesi için kurum tarafından belirlenen şartlara uygun olarak davranması gerekir özellikle uygulamalı girişimcilik sertifikası kredi alabilmek için şart olarak tutulmuştur. Bu sertifika olmadan başvurunun incelenmesi bile yapılmaz. Bu nedenle kadın girişimcilerin ilk olarak dikkat kesilmesi gereken konu bu sertifika olmalıdır.

Uygulamalı girişimcilik sertifikaları ne işe yarar?

Uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılabilmek için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekir. Bu tür kurslar tamamen ücretsiz olarak sağlanır kursların açılış ve kapanış tarihlerini yine kurumun internet sitesi üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Kursa katılan ve daha sonrasında kurstan başarı ile ayrılan kişiler için de başvurular açılmaktadır. Özellikle bu kurstan mezun durumunda olan kişiler girişimcilik alanında pek çok yeni bilgiye sahip olur bu sahip olunan bilgiler sayesinde daha sonraki iş tecrübeleri yardımıyla kadın girişimcilerin sektörde ilerlemesi daha kolay bir hale gelir. Böylelikle hem kendileri kazanç elde ederken hem de onlarla birlikte çalışan kişiler ekmeğini evine götürebilir şekilde bir kazanca sahip olacaktır.

Kosgeb kurumunun kadınlara kredi konusunda öncelik verilmesinin nedeni ise ülkemizin çapında çok fazla kadın girişimci olmaması yüzündendir. Avrupa Birliği uyumluluk sürecine göre kadınların ve erkeklerin ekonomiye katkıda bulunması şart olarak gösterilmiştir. Bu nedenle ülkemizde de kadınları ekonomiye teşvik edici durumda hizmetler çoğalmaya devam etmektedir.

İş kurma kredisi kendi işime sahip olmak isterim diyen kişilerin yönelmesi gereken bir projedir. Bu proje ile birlikte her yıl binlerce kişi iş sahibi olabilmektedir. Bu Kredi’nin banka kredisinden ayrılan bir yapısı bulunur özellikle bankalardan bir kredi almak istediğiniz zaman bunu faiz üzerinden almanız mümkün olacaktır. Ancak KOSGEB kredileri tamamen faizsiz olarak bazen de geri ödemesiz olarak alınabilen çeşitleri arasındadır. Böylelikle işyerinizi madde zorlukları geride bırakarak daha rahat bir biçimde açabilmeniz mümkün olur.

KOSGEB işyeri açma

İşyeri açma kredisi alıp kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler mutlaka kurum tarafından sağlanmakta olan eğitim programlarına katılmak durumundadır. Kadın girişimcilere yönelik de verilen eğitim programları sayesinde girişimciliğin püf noktalarını benzersiz bir şekilde emin adımlarla öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bankalardan daha kolay bir şekilde Kredi almanıza neden olacak bir çalışma sayesinde kredi almak için zaman kaybetmenize gerek kalmadan bütün işlemleri rahatlık için ne yapabilirsiniz. KOSGEB kredisi ise 50.000 TL oranına kadar  alabilmektedir. Özellikle projenin büyüklüğüne bağlı olarak kurumdan alabileceğiniz kredinin biraz daha yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bu Krediyi alabilmek için projenizin kuruma iletilmesi ve daha sonra iki aşamalı olarak kurumdan onay alması gerekir. Eğer iki aşamalı olarak onay almaya başarırsanız KOSGEB tarafından verilecek olan kredi alma hakkına sahip olabilirsiniz. KOSGEB kadın girişimci için sağlanan kredi ve şartları bu şekilde olup, daha detaylı bilgi almak için kurumun kendi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir