free web hit counter
İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Artık devlet destekli olarak iş yeri açmak biraz daha kolay bir hale geldi. Devlet tarafından sunulan faizsiz kredi imkanıyla birlikte işyeri açma hayali biraz daha hızlı bir şekilde gerçeğe dönebilir. Peki hangi bankalar 2018 yılı itibariyle iş yeri açma kredisi veriyor? Detaylar yazımızda..

Halk Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Halk Bankası girişimcileri en çok düşünen bankaların başını çekiyor. Özellikle düşük faizler üzerinden ihtiyaç duyulan maddi tutara ulaşmak isteyen kişilerin tercihi Halkbank’tan yana olabilir. Yalnız bankanın kredi sunabilmek için, kişilerde aradığı ilk şart 1 veya daha fazla süredir ticaretin içinde olmasıdır. Diğer kişilerin ise bu anlamda kredi başvurusu geçersiz olarak sayılacaktır. Eğer bu şartlar uygun görünüyorsa, 120 ay vadeli %1.32 faizli olarak bu bankadan iş yeri açma kredisi almak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası İş Kurma Kredisi

Ziraat Bankasıda kolay iş yeri açma kredisi veren bankalar arasında ilk sıralarda bulunuyor. Bu banka konuyu üç farklı başlıkta ele almış durumda. Bunlar ise bireysel iş yeri açma kredisi, kadın girişimciler için iş yeri açma kredisi ve ortaklı olarak iş yeri açma kredisidir.

Bireysel Kişiler İçin İş Yeri Kurma Kredisi: Ziraat Bankasına bu konuda başvuruda bulunmak için, doğrudan Ziraat Bankası şubelerinden birinin yolunu tutmanız gerekiyor. Bu tür üzerinden en fazla 10 yıl vadeli ve ipotekli bir şekilde kredi alabilmeniz mümkündür.

Girişimciler İçin İş Yeri Kurma Kredisi: Ziraat Bankası girişimci kadınlara özel olarak, 96 aya kadar vadeli olarak kredi imkanı sunuyor. Bunun yanında dosya masrafı ve diğer ek masraflarda da önemli bir indirim yapılıyor. Ayrıca kadınları ilgilendirecek pek çok özellik, banka tarafından sunulan girişimci kadın kredisi paketinin içinde bulunuyor.

Ortaklı İş Yeri Kredisi: Bu kredi türüne başvuruda bulunmak için en az bir ortağa ihtiyaç vardır. En fazla ise 5 kişiye kadar bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer kişiler için gerekli görülürse, bu kredi türünde başka teminatlarda istenebilmektedir.

Vakıfbank İş Yeri Kurma Kredisi

Vakıfbank sayesinde mağaza, dükkan, büro gibi aklınıza gelebilecek her türlü iş yeri için harekete geçebilirsiniz. Vakıfbank tarafından belirlenen faiz oranı %1.45 olup, ekspertiz değerinin %75’i kadar oranda kredi verilmesi uygun görülmüştür. Bu krediyi alabilmek için, başvuruda bulunan kişinin kredi notunun yüksek bir seviyede olması ve belirli şartlara uygunluk sağlaması lazımdır.

TEB Girişimcilik Kredisi

Girişimcilerin en çok uğradığı bankaların arasında TEB bankasıda bulunuyor. Zira girişimcilere yönelik pek çok kredi paketi sunan banka, bu yönüyle birlikte takdirleri üzerine toplayan sayılı yerlerden biri durumunda. TEB bankasıda yine aynı şekilde 1 yıl veya bunun üstünde şeklinde ticaretle uğraşan kişilere kredi sağlıyor. Başvuruda bulunan kişi tarafından sunulan projeye bağlı olarak verilen kredi tutarında değişiklikler olabilir. En az 50 bin TL tutardan başlayarak, projenin büyüklüğüne göre 100 bin TL’ye kadar bu adresten kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Bu alınan kredi tutarını ise, 1 yıl boyunca geri ödemesiz olarak kullanabilirsiniz. Daha sonrasında 36 ay eşit taksitlerle almış olduğunuz bu krediyi ödeyebilirsiniz. TEB bankasının sunmuş olduğu kredi paketlerine başvuruda bulunmak için, doğrudan size en yakında bulunan bir şubeye doğru harekete geçmek gerekiyor.

İş Bankası Girişimci kredisi

İş Bankasıda girişimcilerin maddi anlamdaki zorlukları bitirebilecek düzeyde çalışmalar yapan bankalardan biri. Bu bankada ise faiz oranları %1.46 olarak belirlenmiş durumda. Kişiler bu adres üzerinden 36 ay vadeli olarak girişimcilik kredisi için hemen harekete geçebilirler. Verilecek olan kredi tutarı projeye bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.