free web hit counter
Geleceği Parlak Girişim Fikirleri

Geleceği Parlak Girişim Fikirleri

En İyi Girişim Fikirleri

Girişimciliğin en önemli noktalarından biride karar aşamasıdır. Gerekli olan fikirden hemen sonra, girişimin kaderi tam olarak oluşturulmaya başlanır. Peki girişim konusunda en parlak fikirler günümüzde hangileri? Yazımızda geleceği parlak olarak görülen yatırım fikirlerini bulabilirsiniz.

Tarım Teknolojileri

Girişim fikirleri arasında tarım teknolojileride yer alıyor. Doğal ve verimli tarımcılık her geçen gün değeri artan konulardan biri durumunda. Özellikle ülkemiz tarım konusunda büyük bir şansa sahip olarak görülüyor. Dünyada toplam olarak 2 bin 118 farklı tarım modeli üzerinde girişim modeli üretilmeye devam ediyor. Şu anda tarım sektöründe yapılan bu teknolojileri destekleyen yatırımcı sayısı ise 932 olmuş durumda. Özellikle her zaman geleceği parlak bir sektör olduğundan dolayı, girişimcilerin yüzünü güldürecek bir alan olarak yerini korumaya devam ediyor.

Yapay Zeka Alanı

Son dönemlerin belkide en çok konuşulan konularından biri yapay zeka olarak ön plana çıkıyor. Sürücüsüz araç çalışmaları her geçen gün biraz daha hız kazanmaya devam ediyor. Şu anda Dünya çapında 4 bin 368 farklı yapay zeka girişiminin olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle bizim ülkemizde yapay zeka alanında ise, şu anda 34 farklı girişim için kollar sıvanmış durumda. Yani konuya hangi açıdan bakarsanız bakın, gelecek zamanlarda oldukça karlı bir iş olarak görüleceği kesin gibi gözüküyor.

Espor

Aslında espor sektörü oldukça yeni bir sektör konumunda. Yaklaşık 4 yıllık süre boyunca bu alana oldukça iyi bir yatırım yapıldı. Şu anki yatırımın toplam rakamının ise 1.5 milyar doları aşması beklenen durumlar arasında bulunuyor. Türkiye’de şu anda Espor sektörü oldukça sınırlı olsa da, sağladığı başarılı performans sayesinde bu alana olan ilginin her geçen gün biraz daha artması bekleniyor. Özellikle Dünya’nın ilgisi tam olarak bu sektöre kaydığından dolayı, Türkiye’ninde bu akıma ayak uyduracağı beklenen şeyler arasında bulunuyor.