free web hit counter
Faizsiz Krediden Kimler Faydalanabilir?

Faizsiz Krediden Kimler Faydalanabilir?

Kosgeb Faizsiz Kredi

Yeni iş yerini açmak veya şu anda var olan işini daha iyi bir boyuta getirmek isteyen esnaflara yönelik KOSGEB kredileri gündeme gelmişti. Kurum tarafından verilen bu krediler sayesinde, pek çok sektörden insanın yüzü gülmeye devam edecek. Özellikle KOSGEB faizsiz kredi ne zaman veriliyor sorularına karşılık cevaplar yankılanmaya başladı. Bu bağlamda başvuruların olumlu sonuçlanmasından sonraki süreçte esnaflar bu konuda cevap almaya başlanacak.

100 Bin Liralık Faizsiz Kredi İmkanı

Çoğu esnaf kurum tarafından almış olduğu 100 bin liralık faizsiz kredi ile iş dünyasına adım attı. KOSGEB tarafından sağlanan bu kredilerde ilk bir yıl içinde ödeme yapılmasına gerek yoktur. Daha sonraki dönemlerde ise, eşit taksitlerle ödeme imkanı yaratılır.

Kimler Faydalanabilir?

KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi desteğine başvuran kişilerin haricinde olanlar ve aranan şartlara uygun adaylar KOSGEB faizsiz krediden yararlanabilir. Bu programdan yararlanması uygun bulunan kişilerin yeniden herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Önceki başvurularıyla birlikte bu kişiler KOSGEB tarafından sağlanan bu kredi imkanından yararlanabilirler.

KOSGEB tarafından sağlanan bu kredi imkanı, şu anda anlaşmalı bankalar aracılığıyla veriliyor. Dolayısıyla KOSGEB kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler, doğrudan anlaşmalı bankalar üzerinden başvuruda bulunmalıdır. Ancak kredi alabilmek için, kişinin daha önceki zamanlarda bankaya borçlarından dolayı kara listeye alınmamış olması gerekir. Aksi halde KOSGEB tarafından sağlanan kredi imkanlarından yararlanmak mümkün değildir.