free web hit counter
Faizsiz Esnaf Kredisi

Faizsiz Esnaf Kredisi

Esnafa uzun zamandan beri 30.000 TL oranında faizsiz kredi sağlanmaya devam ediyor. Özellikle ülke ekonomisinde uzun zamandan beri sürekli olarak bir düşüş olduğundan dolayı esnaflara sağlanan bu kredi İmkanı oldukça cazip özellikleri içinde bulunduruyor. Zira geçmiş zamanlarda esnaf maddi sıkıntılardan dolayı pek çok kez kepenk kapatma noktasına gelmiş ve bu durumda ülke ekonomisine yansımıştı. İşte esnaf kredisi ise bu konulara tamamen çözüm bulurken esnafların maddi anlamda oldukça iyi bir avantaja sahip olmasını sağlayacaktır.

Faizsiz Kredi Tutarı Vadeleri

Bu kredi üzerinden bir örnek vermemiz gerekirse konunun daha net bir şekilde görülebilmesini sağlayabiliriz. Eğer bu krediyi 12 aylık vade üzerinden ödemek isterseniz aylık ödemeniz gereken tutar 2500 TL olacaktır. Eğer tercihinizi 24 ay vade üzerinden kullanmak isterseniz o zaman aylık olarak 1250 TL ödeme yapmanız gerekir. 36 ay vade üzerinden aylık ödeme tutarı 833 TL olurken, 48 ay vade üzerinden aylık 625 TL ve 60 ay vade üzerinden de aylık olarak ödemeniz gereken tutar 500 TL olacaktır.

Faizsiz esnaf kredisi başvuru şartları

Kredi çekmek isteyen kişiler ise bütün istenen şartları taşımak zorundadır öncelikle bu konuda aranan şey esnafın düzenli bir gelire sahip olmasıdır. Esnaf mali ve ekonomik açıdan incelendikten hemen sonra ise ilgili şartları taşıdığı tespit edilirse kredi almaya hak kazanabilir. Ancak her zaman 30.000 TL oranında kredi çıkmayabileceğini belirtmek gerekir, bazen esnafın ödeme tipi tam olarak ortaya çıkarıldığında 30.000 TL miktarından daha az bir şekilde kredi almaya hak kazanacağı da görülebilir. Ancak maksimum olarak verilen kredi miktarı ise bu tutardan oluşmaktadır. Bu tutar ise kişilerin işini genişletmek ve işini daha iyi imkanlar içinde oluşturabilmek adına iyi bir avantaj sağlamaktadır. Faizsiz esnaf kredisi bu şekilde olup, her yıl daha cazip özelliklerle esnafların çıkmasına devam etmektedir.