free web hit counter
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Birçok banka günümüzde ev hanımlarına kredi sağlamaktadır. Özellikle yeni bir iş kurmak isteyen ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen bireyler için son derece ideal olan bu kredi yardımıyla oldukça avantajlı bir konum elde edilebilir. Ev hanımlarına bu anlamda sağlanan kredi tutarı ise 20.000 TL’dir. Bunun yanında banka üzerinden de ev hanımlarına yönelik 50.000 TL oranına kadar karşılıksız kredisi alınabilir.

Birçok banka günümüzde ev hanımlarına kredi sağlamaktadır bordro ya da bir yerden geliri olmayan kişiler belli bankalardan kredi alabilir. Bazı bankalar kredi verebilmek için ev hanımlarının eşlerinin gelirlerine baksa da KOSGEB için bu durum biraz farklı gelişecektir. Bununla birlikte kredi almayı daha kolay hale getiren durumlar da vardır. Özellikle ev hanımlarına ait olan herhangi bir taşınmaz malın olması durumunda ev hanımları daha basit bir şekilde kredi alabilir ev, tarla, arsa, yazlık gibi taşınmaz mülkleri bankaya teminat göstererek bunlar üzerinden kredi alabilme ihtimalini biraz daha arttırmanız mümkün olacaktır.

Banka bu teminatlar üzerinden kişiye en fazla olarak 20.000 TL oranında kredi sağlamaktadır. Özellikle daha önceki zamanlarda kredi çekmiş ve ödeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşatmamış olan kişiler bu kredi avantajından tekrar faydalanabilirler. Bankalar sizin daha önceki zamanlarda almış olduğunuz krediye ve ödeme yöntemlerinize bakarak size tekrardan kredi vermeye karar verebilir. Kredi notu düşük olan ve daha önceki zamanlarda almış olduğu Kredi’den dolayı İcralık olan kişilerin ise yeniden kredi alabilme ihtimali oldukça zordur. Ancak kredi notu iyi bir seviyede olan kişiler için banka üzerinden işlem yapmak kolay bir hal almıştır.

Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Ev hanımlarına kredi sağlayan bankalar arasında ise Halk Bankası, Garanti Bankası VakıfBank, Yapı Kredi, ING Bank, TEB, Finansbank, Denizbank ve Ziraat Bankası yer almaktadır.

Ev hanımlarına belgesiz kredi

Ev hanımları çalışmadıklarından dolayı gelir belgesi konusundan mustariptir. Bu kişiler gelir belgesini elde edemez. Ancak böyle bir belge talep etmeden ev hanımlarına kredi sağlayan Enpara düşük faiz imkanları üzerinden kredi imkanı sağlayan bir özelliğe sahiptir. Banka tarafından sağlanan faiz oranı %1.42’ dir. Tabii bu bankalar üzerinden en fazla alabileceğiniz kredi oranı tutarı ise 30.000 TL olarak belirtilmiştir.

Bayanların iş sahibi olmasına yardımcı olan bankalar arasında bulunan TEB Bankası da 24 ay vade üzerinden 125 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlıyor. Eğer kendi işinizi kurmak ve daha büyük girişimcilik alanında çalışmaya başlamak istiyorsanız o zaman tercihinizi bu bankadan yana kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası da aynı şekilde girişimci kadınların çok rahat bir şekilde yararlanabileceği bir kredi imkanı sağlıyor. Ziraat Bankası üzerinden 60 aydan başlayacak olan vadeler en fazla olarak 96 aya kadar devam edebiliyor. Banka aynı zamanda son derece düşük faiz oranlarından dolayı girişim alanındaki pek çok kadının tercihi haline gelmiştir.

Girişimci kredisi konusunda diğer tercih edebileceğiniz bankalar arasında Garanti Bankası bulunuyor. Bu bankada özellikle ipotek karşılığında daha yüksek tutarlarda kredi alabilmek mümkündür. Özellikle yeni ev almak bireysel, ihtiyaçlar, girişimcilik vs. alanında bu banka üzerinden verilen krediden yararlanabilirsiniz bankaya başvurular ise doğrudan şube üzerinden yapılmalıdır. Bu sayede banka tarafından sağlanan bu kredi imkanlarının hangi koşullarda verildiğini ve şartlarını ve size uyup uymadığını daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Son olarak Yapı Kredi Bankasının da bu konuda kredi verdiğini belirtmek gerekiyor. Yapı Kredi bankası ise, taşınmaz mal şartıyla birlikte kadınlara daha yüksek tutarlarda kredi sağlıyor. Başvuruların ise doğrudan şubeden yapılması daha sağlıklı olacaktır.