free web hit counter
Esnaf Kredisi Çekerken Gerekli Olan Belgeler

Esnaf Kredisi Çekerken Gerekli Olan Belgeler

Esnaflar daha iyi bir ortam içinde işlerini yürütmek ve maddi anlamda ki zorlukları bitirebilmek açısından esnaf kredisini tercih ediyor. Esnaf kredisi sayesinde iş ortamında çok daha rahat bir şekilde yer almak mümkün olurken gelecek zamanlarda ortaya çıkacak olan tüm problemlere karşı da bir önlem alınmış olacaktır.

Esnaf Kredisinde İstenen Belgeler

Esnaf kredisi başvurusu yapabilmek için bankalar tarafından istenen belgelerle birlikte gerekli olan başvurunun yapılması gerekir genel olarak bankaların belirlemiş olduğu belgeler aynı olsa da bazı bankalar da bunlara ek olarak farklı belgelerde söz konusu olabilir. Bu nedenle kişilerin başvuru öncesinde gerekli olan tüm belgeleri hazır etmesi başvuru için gerekli görülmektedir. 2018 yılı itibariyle esnaf kredisi konusunda gerekli olan belgeler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • İşletme sahibine ait Nüfus cüzdanının örneği
  • işletme sahibinin son 6 ay içinde çekilmiş olan vesikalık fotoğrafı
  • Esnaf Sicil tasdiknamesi
  • işletmenin vergi levhası fotokopisi
  • bağlı olunan esnaf oda kayıt belgesi

Esnaf Kredisi Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

Günümüzde pek çok meslek koluna bağlı olarak bu kredinin verilmesi mümkündür. Özellikle işin ilk zamanları biraz daha kolay bir şekle bürünürken, bu kredi yardımıyla son derece basit bir şekilde işlemlerin tamamlanması mümkün olabilir. Günümüzde tüm esnaflara yönelik 60 ay vade üzerinden bir esnaf kredisi sağlanmıştır öte yandan alınacak olan kredinin tutarına bağlı olarak faizsiz veya düşük faizler üzerinden kredinin ödenmesi mümkün bir hale çekilmiştir. Krediler aynı zamanda tam olarak esnafların ödeyebileceği ve uyum sağlayabileceği bir planda ortaya çıkmıştır.

Bu bağlamda üç ay ertelemeli krediler ve kredi taksidi erteleme gibi pek çok seçenek İnsanların karşısına çıkıyor bu durumların bu şekilde olması ise, iş hayatına atılmış olan esnafların kendi işlerine yönelmesine neden olurken kredi ödemesini uzun zaman boyunca düşünmesine gerek bırakmıyor. Bu kredi türünden yararlanacak olan meslek kolları ise bakkal, Kuaför, mobilyacı, manav, terzi, otobüs işletmecileri gibi çok sayıda meslek koludur. Bunlar sayıca her geçen gün genişletilmeye ve daha fazla meslek sektörüne hitap edilmeye devam edilmektedir.

Esnaf Kredisi İçin Başvuru

Esnaf kredisinde gerekli olan belgeler bir araya getirilerek bu konudan oldukça hızlı bir sonuç alınabilir. Zira bankalar esnafların bu konuda zaman kaybı yaşamaması ve daha kolay bir şekilde hareket edebilmesi için oldukça hızlı sonuçlar vermektedir bu sistem üzerinden başvurunuzu gerçekleştirdikten sonraki süreçte sonuçları öğrenebilirsiniz. Bu şekilde yapmış olduğunuz Kredi başvurusunun olumsuz veya olumlu sonuçlanmasından sonra tarafınıza bu durum bildirilmiş olacaktır.

Bu alanda bir başvuru gerçekleştirmek için esnaflar pek çok yöntemi tercih edebilir bunlar arasında en hızlı cevap verecek olanlar ise internet şubesi, cep şubesi ve bankamatik yollarıdır özellikle zaman kaybetmek istemeyen kişiler günümüzün teknolojisinin yardımıyla bu alanda başvurularını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir aynı zamanda banka tarafından sunulan tüm avantajları daha kapsamlı bir şekilde öğrenmek ve buna göre harekete geçmek isteyen kişiler de banka şubeleri üzerinden gerekli olan başvuruyu gerçekleştirebilirler. Bu sayede bankanın sisteminden de çok hızlı bir cevap alabilmek mümkün olur. Başvuruda istenen şey ise kişinin firma sahibi olması, TC kimlik numarasına sahip kimlik ve gerekli olan belgelere sahip olmasıdır yapmış olduğunuz başvurunun hemen akabinde tüm detaylar incelenerek bu şekilde bir dönüş almış olursunuz. Eğer durum bir engele sahipse o zaman bu kredi imkanından yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ilk olarak herhangi bir sorun olup olmadığına bakmanız gerekiyor.