free web hit counter
Borsada Dikkat Etmeniz Gereken Yanlış Düşünceler

Borsada Dikkat Etmeniz Gereken Yanlış Düşünceler

Birikimlerinizi borsa üzerinde değerlendirerek bu şekilde para kazanmayı mümkün bir hale getirebilirsiniz. Yatırım yapılacak pek çok enstrüman vardır. Burada oluşturulacak olan bir portföy sayesinde risk oranını en az seviyeye çekmeniz mümkün olacaktır. Piyasaların analizini anı anına yaparak değerlenmesi mümkün olan hisse senetlerine yönelebilir ve bu şekilde vadeli halde kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Tabi borsada gerçekten kazanç elde etmek için bazı adımları kesinlikle dikkate almanız gerekiyor. İşte hurafe olarak kabul edilen borsadaki bazı inanışlar:

Hisse Senetleri Bir Kumardır

Pek çok kişi tarafından dile getirilen durumlardan birisi budur. Hisse senedi alım satımı yapılacağı sırada bu kişiler genel olarak dolandırılacağını düşünür. Oysa ki hisse senedi yatırımları konusunda pek çok dünyaca ünlü yatırımcı bulunuyor. Bu hurafeyi ortaya atan kişiler ise genel olarak bu piyasada kaybetmiş kişilerdir. Aslında onların kaybetmesine neden olan birkaç durum olup, bunlar dikkate alınmadığından dolayı haliyle kişilere büyük bir zarar olarak geri dönebilmektedir. Özellikle bilgisiz bir şekilde piyasada hareket etmeye çalışmak ve yapılan bilinçsizce işlemler haliyle kişilerin alanda kaybetmenize neden olabilir. Öte yandan diğer kişilerden alınan tüyolarda bu duruma neden olurken, kişilerin boşu boşuna bu alanda kaybetmenize neden olan diğer sorunlardan biri halindedir.

Borsa Zenginlere Özel Olarak Oluşturulan Bir Kulüptür

Öte yandan borsa piyasası hakkında sıklıkla düşünülen konulardan bir diğeride bu olmaktadır. Zira borsa piyasasının yalnızca zenginler için var olduğu ve bu sayede zenginlerin servetine servet kattığı algıları kişiler tarafından çok sık bir şekilde yankılanır. Aslında bu durum tamamen yanlış olup aracıların piyasalara herhangi bir müdahale yapması kesinlikle mümkün değildir. Borsaya sadece minimum teminat üzerinden girerek bu şekilde bu alanda kazanç elde etmeye bakabilirsiniz. Tabi zengin kişiler daha fazla teminat koyacaklarından dolayı, onların elde edeceği miktar biraz daha fazla olacaktır. Zira bu tutar minimum teminat tutarından daha büyük olurken, kazanç miktarında da bu şekilde değişiklikler olabilir.

Başarısız Şirketlerin Yükselişe Geçeceği Bir Hurafedir

Acemi yatırımcıların sıklıkla dile getirdiği konulardan biriside bu olup, özellikle herkes tarafından hurafe olarak bilinen durumlardan biridir. Özellikle eski zamanlarda bu alanda çok büyük bir başarıya imza atmış şirketlerin bir süre sonra geri döneceği ve yeniden parlak bir duruma sahip olacağını sıklıkla düşünebilirler. Aslında bu konu tamamen yanılgıdan ibaret olup, onları zirveye taşımayacak bir konu halinde olacaktır. Bu konuya kişilerin inanmaması gerekirken, bu adımda yatırımcılara düşen konu ise, gerekli olan piyasa analizini kapsamlı bir şekilde yapmaktır. Konu hakkında tecrübe sahibi oldukça, şirketler hakkında da analiz yapmayı daha iyi bir seviyeye çekebilirsiniz.

Yükselen Hisselerin Düşeceği Hissi

Borsa hakkında sıklıkla dile getirilen düşüncelerden bir diğeri ise, uzun süre boyunca yükselişte yer alan hisselerin bir süre sonra düşeceğidir. Aslında bu yükseliş ve düşüş konularıda kişilerin sandığı gibi olmayıp belirsiz konulardan biri halindedir. Piyasanın doğru bir şekilde takibinin yapılması, arz ve talebe göre durumların incelenmesi gibi durumlar dikkate alınarak bu şekilde konu hakkında bir karara varılabilir. Bu nedenle kişilerin daha çok bakması gereken durum, arz ve talep dengesi olmaktadır. Bunların iyi bir şekilde yorumlanması kişilerin gerçekten iyi bir kazanca ulaşabilmesine neden olabilir. Bunlara ek olarak yatırıma sıkı bir şekilde hazırlanmanın bu alanda iyi sonuçlar ortaya çıkaracağını unutmamanız gerekir. Yatırım yapmak için herşeyi iyi bir halde öğrenmek ve tam kapsamlı bir eğitimden geçmek gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir