free web hit counter
Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapmak

Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu Yapmak

Eğer farklı bankalara aynı anda kredi başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız bazı bilgileri mutlaka bilmelisiniz. Bunlardan ilki ise bir bankadan almış olduğunuz kredi tutarının diğer bankalarda da görülebileceğidir. Bu belki de onaylanan kredinin iptaline neden olabilen bir durumdur. İkinci olarak bilmeniz gereken şey ise internet üzerinden de rahat bir şekilde başvuruyu gerçekleştirebileceğinizdir.

1-Kredi alan kişi tarafından zamanında yapılmamış her türlü ödemede kredi notu düşürülür. Bu da daha sonra kredi alabilmek için önünüzdeki en büyük engel olacaktır.

2-Aynı zamanda eğer kişiler aynı anda farklı bankalar üzerinden kredi çekmek isterse, o zaman gelir durumuna bağlı olarak da buna imkan verilmeyebilir. Örnek vermek gerekirse asgari ücretle çalışan birisinin en fazla olarak 20.000 TL oranında kredi alabilmesi mümkündür. Böyle olunca da yüksek bir kredi ihtiyacı bulunan kişilerin de kredi imkanından faydalanabilmesi mümkün değildir.

Aynı Anda Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilecekler

Başvuru işlemlerini aslında son derece dikkatli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda dikkatsiz davranınca almış olduğunuz kredi bile iptal konumuna gelebilir. Özellikle maddi anlamda zorluğa neden olacak bu durumdan korunmak için bazı konuları unutmamalısınız.

  • Bankalara aynı anda kredi başvurusu yapmak için internet ve mobil yolu kullanabilirsiniz.
  • Özellikle internet üzerinden yapılan başvurularda verimli sonuçlar alabilmeniz mümkün olacaktır.
  • Özellikle bu alanda tercih etmeniz gereken bankalar Finansbank, Akbank, Odeabank gibi bankalardır.
  • Bu bankalar belge istemediğinden dolayı daha kolay bir şekilde bunlardan kredi alabilmemiz mümkün olacaktır.
  • İnternet başvurusundan sonra onay alırsanız o zaman gerekli olan belgeler birlikte ilgili bankaya başvurmanız gerekir.
  • Konut ve İhtiyaç kredisinde istenen belgeler değişik olacaktır. O yüzden gerekli olan belgeleri kendi internet sitesi üzerinden öğrenmeniz mümkündür.
  • Daha önce kredi aldığınız bankaya yeniden başvurduğunuzda kredi çıkmazsa o zaman kredi notunuz düşmüş olabilir.
  • Bunun yerine başka bir bankaya başvurursanız o zaman kredi alabilme ihtimalini biraz da arttırmış olursunuz. Kredi notunuz yüksek bir seviyede olursa o zaman kredi alma ihtimali daha fazla olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğu kadar bu kredi notunu yükseltmeye yönelik çalışmalara devam etmelisiniz.

Aynı Gün Kaç Farklı Bankadan Kredi Alınabilir?

Aynı gün içerisinde pek çok bankadan kredi almak isteyebilirsiniz. Bu tarz bir avantaja sahip olabilmek ve aynı gün iki farklı bankadan kredi çekmek için, müşteri profilinizden beklenen bazı durumların olduğu aşikardır. Özellikle iyi bir kredi notuna sahip olmanız, bu amacınızı gerçeğe dönüştürmeniz açısından ilk aranan şeydir. Belirli bir düzeyin üstünde bulunan kredi notları, kişiye aynı anda iki farklı bankadan kredi çekme hakkı tanır. Tabi bu kuralın tek başına yeterli olmadığı ve bankalar tarafından farklı şartlarında arandığını belirtmek gerekiyor. Özellikle hesabınızda var olan para trafiği kredi alabilme ihtimalinin biraz daha artmasına neden olacaktır. Aylık olarak hesabınıza 2 bin TL civarında para giriyorsa, o zaman aynı anda kredi alabilme ihtimalinin biraz zayıf olduğunu söyleyebiliriz.

Daha çok yüksek bütçelere ulaşmış para aktarımı hesaba giriyorsa o zaman iki farklı banka üzerinden kredi alabilirsiniz. Yani her açıdan doyurucu bir gelire sahip olan kişilerin bu imkandan yararlanması mümkün olacaktır. Bu şartları taşıyorsanız, bankaların diğer aradığı noktalardan biri olan gelir durumunu ispat etmeniz gerekecektir. Yüksek bir gelire sahip olan kişiler gelir belgesi üzerinden sahip oldukları aylık gelirleri ispatlayabilirler. Bu adımlara uyulduğu takdirde girişimcilik konusunda kredi almak isteyen kişiler rahatlıkla yüksek tutarlardaki kredileri bile almaya hak kazanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir