free web hit counter
Banka Kredisinde İstenen Belgeler

Banka Kredisinde İstenen Belgeler

Banka kredisinde istenen belgeler bankadan bankaya olmak üzere değişiklik gösterebilir. Aslında bunların amacı bankanın ödemeye dair herhangi bir sorun yaşayıp yaşamayacağını da ortaya çıkarmaktır. Alacağınız kredi tutarının ne olacağı önemsiz olurken düşük ölçülerde bir kredi alsanız bile kredi notunuz önemli bir yerdedir. Kredi notunu ise daha önce kredi kartı almışsanız bu rahatlıkla gösterebilmektedir. Kredi notları hem kredi hem de kredi kartı alımında çok önemli bir kavram olarak karşımıza çıkar.

Banka kredisinde istenen belgeler

Banka kredisi alacağını sıralarda ilk olarak bankaya göstermemiz gereken maaş bordrosu olmalıdır. Eğer şu anda çalıştığınız bir işiniz yoksa son 6 ayda sigortada girişini göstermekte olan bir belgeye bankaya sunabilirsiniz bunun yanında maaş durumunuzun ne olduğu alacağınız kredi miktarını etkileyebilir. Banka hem vermiş olduğu krediyi geri alabilmek hem de tüketicinin kendisini mağdur etmemek için maaşın üzerinde bir kredi almaya izin vermez. Bu durum aslında yasal olarak koruma altına alınan bir durum olup banka tarafından aksi bir işlem yapılması söz konusu değildir. Emeklilerde yine rahat bir şekilde kredi çekebilir. Bu kişilerin kredi alabilmesi için emekliliği gösteren belgeyi sunmak durumundadır.

Ne Kadar Kredi Çekilebilir?

Kişinin emekli aylığına, kredi notuna ve maaşına bağlı olarak kredi tutarında değişmeler yaşanabilir bu durum genel olarak tüketicinin korunmasını sağlamak için oluşturulmuş bir durumdur. Kredi çekmek için alınan tüm şartlara sahipseniz o zaman doğrudan nüfus cüzdanı örneği tapu kayıtları ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aslında günümüzde bankacılık sektörü çok geliştiğinden dolayı teknolojiyi kullanarak ilgili başvurunuzu hemen gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. İnternet şubesi cep telefonu şubesi gibi yöntemler üzerinden başvuruları hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların internet şubesi üzerinden sunulan kredi imkanlarını öğrenebilir ve hangi kampanyaların bu dönemlerde sağlandığını öğrenebilirsiniz. Ancak kredi alabilmek için belgeleri ulaştırmak zorunda olduğunuz için doğrudan bu uygulamalar üzerinden kredi alabilmemiz mümkün değildir. Öte yandan kişinin aldığı maaş ve taşınmaz malların ipotek edilmesi gibi konular alınacak olan kredi tutarına doğrudan etki edebilen şeyler arasındadır. Eğer daha yüksek tutarlarda kredi ihtiyacınız bulunuyorsa, ipotekli kredi yöntemini tercih edebilirsiniz.