free web hit counter
Aselsan’ın %60’ı Halka Arz Ediliyor

Aselsan’ın %60’ı Halka Arz Ediliyor

Aselsan’ın ikinci halkı arzında talep toplama kısmına geçildi. Bu halka arzında ise %60 oranında yerli yatırımcı, %40 oranında yabancı yatırımcı hedef haline getirildi. Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Haluk Görgün, halka arz gelirlerinin şirket birleşimleri, ar-ge, teknoloji ve işletme gibi dört farklı kategori üzerinde değerlendirileceğinin bilgisini verdi.

İkinci Halka Arz Çok İyi Gidiyor

İkinci halka arz çalışmalarının son derece iyi sonuçlar getirdiğini belirten Görgün, yerli yatırımcılar içinde %30 kurumsal ve %30 bireysel bir ayrımın olacağının bilgisini verdi. Şu anda Borsa İstanbul’da %15’i işlem görürken, bu durum halka arz işleminden sonra %25 oranına kadar çıkacak. Aselsan halka arzı sırasında 6 farklı bankanın yatırım aracı görevi gördüğünü belirten Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Görgün, bu zamanlarda aslında birbirinin rakibi konumunda bulunan farklı kurumları biraraya getirdiklerinin altını çizdi. İlk halka arz sırasında son derece memnun edici sonuçlar alan firmanın ikinci halka arzının nasıl olacağı ise merak ediliyor.

Aselsan Hissesi Nasıl Alınır?

Günümüzün en çok talep edilen firmalarından biri olan Aselsan’ın hisse senedini almak için, ilk olarak yasal bir aracı kuruma veya banka hesabına ihtiyaç var.  Güvenlik açısından yasal konumda olmayan hiçbir kurum üzerinden hisse senedi almamak gerekiyor. Aselsan’ın hisse senedini almak için, hisse senedi bölümü üzerinden “asels” kodunu aratarak bu şekilde alım işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Özellikle firmadan gelen resmi açıklamaları takip ederek, buna göre harekete geçmek tavsiye ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir